Syrop na mokry kaszel

Syrop na mokry kaszel

Kaszel mokry ma za zadanie odkrztuszenie wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych, czemu pomocny jest syrop na mokry kaszel. Kaszel mokry pojawia się zazwyczaj pod koniec infekcji, kiedy już ustępuje napadowy, duszący i nieproduktywny kaszel suchy. Kaszel mokry cechuje pojawienie się flegmy zalegającej w drogach oddechowych, którą kaszlący stara się odkrztusić.Wraz z wydzieliną odkrztuszaną przy kaszlu mokrym…

kaszel u dzieci

Foto: pixabay.com

Wraz z wydzieliną odkrztuszaną przy kaszlu mokrym chory pozbywa się z organizmu bakterii i drobnoustrojów chorobotwórczych, co pozwala mu wygrać z infekcją i szybciej wrócić do zdrowia. Odpowiedni syrop na mokry kaszel to taki, który ma działanie wykrztuśne, np. typu flegamina. Rozrzedza on zalegającą wydzielinę i ułatwia jej odkrztuszenie. Warto jednak pamiętać, aby leków działających wykrztuśnie nie stosować po godzinie 16, nasilają one kaszel i odkrztuszanie wydzieliny, a tym samym możemy zafundować sobie bezsenną noc.

syrop flegamina

Foto: pixabay.com

Jednak, zanim udamy się do apteki aby zakupić syrop na mokry kaszel, powinniśmy spróbować niezawodnego i zupełnie bezpiecznego domowego sposobu na kaszel, przyrządzając sobie samodzielnie syrop z cebuli.

Wystarczy drobno posiekać główkę cebuli, zasypać cukrem…

Wystarczy drobno posiekać główkę cebuli, zasypać cukrem i zostawić na noc pod przykryciem. Na rano, mamy gotowy do użycia, bardzo skuteczny, syrop na mokry kaszel, który najlepiej pić po jedzeniu kilka razy dziennie. Jednak warto pamiętać, aby w sytuacji kiedy, pomimo stosowanych różnych środków, kaszel nie ustępuje, nasila się lub pojawiają się dodatkowe objawy, zawsze należy skonsultować się z lekarzem.

line
footer
Działa na WordPress | Zaprojektował Elegant Themes