Picie wody.

Picie wody.

Codzienne picie wody w odpowiedniej ilości jest niezbędne człowiekowi nie tylko w utrzymaniu zdrowia, ale też dobrej kondycji czy sylwetki. Dla dorosłego człowieka dzienna ilość jej spożycia to przynajmniej 1, 5 litra. Z większym zapotrzebowaniem mamy do czynienia w przypadku osób starszych, kobiet w ciąży, czy przy intensywnym wysiłku fizycznym. Wtedy ważne, aby naszym wyborem była najlepsza woda mineralna na rynku. Woda jest podstawowym budulcem organizmu.Spożywanie jej jest niezbędne do podtrzymywania wszystkich…

Spożywanie jej jest niezbędne do podtrzymywania wszystkich czynności życiowych człowieka. Wypicie wody w odpowiedniej ilości dziennie ma same zalety dla zdrowia, np. reguluje procesy trawienia, zapobiega zaparciom, czy usuwa toksyny. Rodzaj jaki spożywamy zależy od naszych upodobań. Eksperci zalecają picie wody mineralnej, najlepiej niegazowanej. Pozostaje jeszcze odpowiedź na pytanie: „Jaka jest najlepsza woda mineralna?”. Wodę należy pić często, ale raczej małymi porcjami, nawet jeśli jest to najlepsza woda mineralna. Pozwoli to na odpowiednie nawodnienie organizmu, który może ją wtedy odpowiednio zagospodarować, nie musząc pozbywać się jej nadmiaru. Spożywanie wody jest szczególnie ważne dla osób odchudzających się. Woda każdego rodzaju, nawet najlepsza woda mineralna dostarcza O kcal, zdecydowanie poprawia metabolizm i obniża łaknienie. Picie jej ma również zbawienny wpływ na nasz wygląd.

Dostarczona organizmowi w odpowiedniej ilości tego płynu sprawia, że nawodnione są jego komórki co daje blasku i elastyczności skórze. Spożywanie jej zapobiega też wielu chorobom, takim jak np. choroby metaboliczne, które to przyczyniają się do rozwoju chorób związanych z układem krążenia. Spożywanie wody ma wpływ na gospodarkę wodno – elektrolitową. Jest ona wydalana przez nerki wraz ze zbędnymi organizmowi substancjami przemiany materii.

Przy niedoborze płynów w organizmie zamierają jego funkcje, miedzy innymi z powodu zbyt dużej ilości substancji toksycznych nagromadzonych w organizmie. Co w skrajnych przypadkach może doprowadzić do samozatrucia i spowodować zgon. Dlatego pijmy wodę dla zdrowia, ale i dla urody. Nieważne, czy jest to najlepsza woda mineralna na rynku czy mniej znana ale równie wartościowa. Ważne jest codzienne jej spożywanie, nawet jeśli ta, do której mamy dostęp to nie najlepsza woda mineralna.

line
footer
Działa na WordPress | Zaprojektował Elegant Themes